فیلترمانیتور

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448
1 2 3 4 5 6 7

امروزه مانیتورها در اکثر اماکن و برای استفاده از دستگاه‌های مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرند. اگر شما عزیزان قصد خرید مانیتور را دارید باید به برخی از نکات در ارتباط با این محصولات آشنایی کامل داشته باشید. این مطلب به‌منظور آشنایی شما با نکاتی که برای انتخاب و خرید مانیتور ضروری هستند، تألیف شده است. در این مطلب علاوه بر بررسی این نکات، به بررسی حدود قیمت مانیتور و خرید مانیتور از سورس کامپیوتر خواهیم پرداخت.

نکاتی برای انتخاب مانیتور

اگر شما به دنبال خرید مانیتور هستید، باید فاکتورها و انتظارات خود را از محصول موردنظر مشخص کنید. فاکتورهایی که در هنگام خرید مانیتورها می‌توانند باعث به وجود آمدن تفاوت شوند، مواردی نظیر اندازه مانیتور، کیفیت تصویر خروجی، رفرش ریت (Refresh Rate) یا نرخ تازه‌سازی تصویر هستند. در ادامه به بررسی هر یک از ای موارد به‌صورت جداگانه خواهیم پرداخت.

اندازه مناسب

امروزه مانیتورها در ابعاد و اندازه‌های مختلفی تولید و روانه بازارها می‌شوند. اندازه‌های موجود از هر مدل مانیتور، بسته به نیازهای موجود و کاربردهای محصولات تعیین و تولید می‌شوند. در نظر گرفتن اندازه مناسب برای استفاده مدنظر بسیار حائز اهمیت است. به‌عنوان‌مثال اگر شما عزیزان برای محیط کوچک، مانیتوری با ابعاد بزرگ را انتخاب و تهیه کنید، محصول خریداری‌شده با محیط شما همخوانی نخواهد داشت. علاوه بر این شما هزینه غیرضروری‌ای را برای این خرید صرف کرده‌اید.

بنا بر دلایل گفته‌شده، به هنگام انتخاب و خرید مانیتور به محیط و فضای قرارگیری مانیتور، کاربرد مانیتور، قیمت مانیتور و نوع محصول بسیار توجه کنید تا بهترین گزینه ممکن را برای استفاده خود تهیه کنید.

کیفیت تصویر خروجی

زمانی که نام تصویر خروجی می‌آید، ممکن است شما تصویر خروجی را با خروجی تصویر اشتباه بگیرید. خروجی‌های تصویر دارای تفاوت بسیاری نسبت به تصویر خروجی دارند و این دو مبحث هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند. به هنگام خرید مانیتور، کیفیت تصویر خروجی ارائه‌شده توسط محصول بیان می‌شود. تصویر اچ دی، فول اچ دی، سه بعدی و ... ازجمله برخی از کیفیت‌های تصویر خروجی به‌حساب می‌آیند که امروزه مانیتورها به ارائه آن‌ها می‌پردازند.

بالطبع مانیتورهایی باقدرت ارائه تصویر خروجی باکیفیت بالاتر دارای قیمت بالاتری نیز هستند؛ اما قیمت مانیتور نشان‌دهنده مناسب بودن آن برای خرید و استفاده نیست. به‌عنوان‌مثال اگر شما عزیزان به دنبال تهیه و خرید محصولی برای محیط کار خود برای استفاده‌های روزمره هستید، تهیه و استفاده مانیتورهای سه‌بعدی ضروری نبوده و یک مانیتور اچ‌دی یا فول اچ‌دی تمامی نیازهای شمارا با حداقل هزینه برطرف خواهد کرد.

رفرش ریت (Refresh Rate) یا نرخ نوسازی تصویر

رفرش ریت را می‌توان جزو مفاهیم مرتبط با مانیتور دانست که بسیاری از افراد با آن نا‌آشنا هستند. این مسئله باعث می‌شود تا به هنگام خرید مانیتور و با مشاهده اعدادی مانند 60 هرتز افراد دچار سردرگمی شوند. تصویر در مانیتور در حال جابه‌جایی و تازه‌سازی است. رفرش ریت، عددی است که سرعت جابه‌جایی تصاویر در مانیتور را نشان می‌دهد. اگر بخواهی بهتر رفرش ریت را تعریف کنیم، می‌توان گفت به‌سرعت جایگزینی تصویر جدید با تصویر قدیمی در مانیتور در هر ثانیه رفرش ریت گفته می‌شود.

اگر با ارائه توضیحات فوق شما به این نتیجه رسیده‌اید که داشتن رفرش ریت بالاتر دال بر این است که مانیتور کیفیت بهتری را دارد، شما در اشتباه هستید. رفرش ریت مانیتور، با سرعت فیلم‌برداری دارای ارتباط است. اگر سرعت فیلم‌برداری یک فیلم بیشتر از رفرش ریت مانیتور مورد نظر شما باشد، فیلم گرفته‌شده باکیفیت کمتری در مانیتور شما پخش خواهد شد.

 اگر مانیتور انتخابی شما دارای رفرش ریتی باشد که از سرعت فیلم‌برداری تمامی ویدئوهای مورد پخش شما بیشتر است، شما بدون هیچ مشکلی و با بهترین کیفیت می‌توانید از دیدن ویدئوهای موردنظر خود لذت ببرید.

حدود قیمت مانیتور

قیمت مانیتور، مسئله‌ای است که به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. یکی از این فاکتورها را می‌توان برند سازنده مانیتور دانست. در کنار برند سازنده مانیتور، قیمت محصولات این دسته‌بندی به مسائلی نظیر اندازه مانیتور، ویژگی‌ها و امکانات خاص مانیتور، کیفیت تصویر ارائه‌شده توسط مانیتور، رفرش ریت و برخی مسائل دیگر بستگی دارد. شما عزیزان اگر به هنگام خرید امکانات موردنیاز و انتظارات خود را از مانیتور مشخص کرده باشید می‌توانید بهترین گزینه را به بهترین قیمت خریداری کرده و از این انتخاب مناسب بهره ببرید.

خرید مانیتور از سورس کامپیوتر

اگر شما عزیزان به دنبال خرید مانیتورهای باکیفیت با بهترین قیمت هستید، باید به مراکز فروش معتبر مانند سورس کامپیوتر مراجعه کنید. سورس کامپیوتر یکی از معتبرترین و شناخته شده‌ترین مراکز فروش فعال درزمینهٔ فروش مانیتور است. شما با مراجعه به این سایت برای خرید مانیتور می‌توانید تمام محصولات این سایت را بر اساس جدیدترین، محبوب‌ترین، پربازدیدترین، پرفروش‌ترین، ارزان‌ترین و گران‌ترین محصولات مرتبط کرده و اقدام به خرید کنید.