لنوو یا ایسوس ؟ کدام لپ تاپ انتخاب بهتری است؟

لنوو یا ایسوس ؟ کدام لپ تاپ انتخاب بهتری است؟
زمان مورد نیاز برای مطالعه
لنوو یا ایسوس؟ این سؤال بی‌شک یکی از رایج‌ترین سؤال‌های مشترک بین افرادی است که قصد خرید لپ‌تاپ و یا تعویض لپ‌تاپ قدیمی خود را دارند. اما سؤال اساسی این است که آیا امکان مقایسه لپ‌تاپ‌های لنوو و ایسوس با یکدیگر امکان‌پذیر است؟ آیا می‌توان به قطع گفت که کدام یک از این دو برند از دیگری قدرتمند‌تر است؟ چه پارامتر‌هایی این دو برند را از یکدیگر متمایز می‌کند؟ 
در پاسخ به این سؤال شاید بتوان گفت که مقایسه دو لپ‌تاپ مشخص از این دو برند کار آسان و امکان‌پذیرتری نسبت به مقایسه این دو برند در حالت کلی است، اما با این حال می‌توان با دسته‌بندی پارامتر‌های مهمی که باید از یک لپ‌تاپ انتظار داشت و مقایسه لپ‌تاپ‌های لنوو و ایسوس پیرامون این پارامتر‌ها، تا حد قابل قبولی این دو برند را با یکدیگر مقایسه نمود. در ادامه این مطلب با شما خواهیم بود تا بالا‌خره به جواب این سؤال پی ببریم که خرید لپ تاپ ایسوس بهتر است یا لنوو؟

مقایسه لپ‌تاپ‌های لنوو و ایسوس از نظر طراحی

لپ‌تاپ‌‌های هر دو برند لنوو و ایسوس ازجمله محصولات بسیار محبوب در بازار این محصول بوده و با یکدیگر رقابت تنگاتنگی دارند، اگرچه شاید میزان فروش محصولات مربوط به لنوو در مقایسه با برند رقیب تابه‌حال از اقبال بیشتری برخوردار شده باشد اما مطمئناً این دلیلی بر برتری این برند نسبت به برند ایسوس نخواهد بود. 
مقایسه لپ‌تاپ‌های لنوو و ایسوس از نظر طراحی کار بسیار دشواری است، چراکه هر دو برند دارای تنوع بسیار زیادی از نظر طراحی بدنه و انتخاب مواد مورد استفاده برای ساخت آن دارند. از طرفی این که بخواهیم یکی از این دو برند از نظر طراحی بدنه نسبت به دیگری برتر بدانیم، دشواری این مقایسه چندین برابر خواهد بود. هر دو برند دارای انواع مختلفی از طراحی‌ها بوده و شامل مدل‌هایی با طراحی بسیار فوق‌العاده و یا طراحی ضعیف هستند. 
اما در این بین نقطه قوت لپ‌تاپ‌های لنوو را می‌توان در انتخاب مواد مختلف به منظور کاربرد در بدنه لپ‌تاپ‌ها دانست و وجود لپ‌تاپ‌های سری گیمینگ با طراحی ظاهری ویژه یکی از برگ‌های برنده این برند است. اما در طرف مقابل برند لنوو نیز دارای تنوع بالایی در رنگ بندی و طراحی بوده و لپ‌تاپ‌هایی با وزن ایده آل را ارائه نموده است. 

مقایسه لپ‌تاپ‌های لنوو و ایسوس از نظر تنوع محصول

به طور کلی هیچ یک از این دو برند را نمی‌توان از این جهت نسبت به دیگری کاملا برتر دانست، چراکه هر دو برند دارای تنوع بسیار وسیعی از لپ‌تاپ‌ها از جهت سخت افزار، طراحی و کارایی هستند. از این رو شما قادر خواهید بود تا در لیست بلند بالای هر دو برند، دقیقا محصول مد نظر خود را بیابید.
 لپ‌تاپ‌های تولیدی توسط این دو برند را به طور کلی می‌توان به دسته‌هایی نظیر، سری گیمینگ، لپ‌تاپ‌های پرقدرت و حرفه‌ای، لپ‌تاپ‌های مخصوص کار و استفاده‌های خاص، لپ‌تاپ‌های معمول و همه‌کاره، لپ‌تاپ‌های سبک وزن، لپ‌تاپ‌های لمسی، لپ‌تاپ‌های باریک و ظریف و... دانست. اما لازم به ذکر است که در مقایسه لپ‌تاپ‌های لنوو و ایسوس از نظر تنوع محصول، می‌توان تا حدودی محصولات ایسوس را متنوع‌تر و کامل‌تر دانست، هرچند این دلیلی بر عدم تنوع کافی در بین محصولات شرکت لنوو نخواهد بود.  

تفاوت لپ تاپ لنوو و ایسوس

از نظر کیفیت ساخت Lenovo بهتر است یا asus

یکی از پارامتر‌های بسیار مهمی که در مقایسه لپ‌تاپ‌های لنوو و ایسوس باید به آن توجه داشت، کیفیت ساخت و میزان کارایی آن‌هاست. پاسخ به این سؤال که کدام برند کیفیت ساخت بهتری دارد مقداری پیچیده و دشوار است و به طور کلی نمی‌توان یک برند را نسبت به دیگری برتر دانست. به این صورت که ممکن است محصولی خاص از یک برند نسبت به محصولات هم رده برند دیگر برتر باشد و یا بالعکس. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که سؤال فوق را از فروشندگان لپ‌تاپ در بازار پرسیده باشید و این پاسخ را شنیده باشید که برند ایسوس در مقایسه با لنوو تا حدودی کیفیت ساخت بیشتری دارد. اما باید اشاره شود که این ادعا اشتباه بوده و مدل‌هایی از برند لنوو در بازار موجود است که در مقایسه با محصولات ایسوس هم رده از کیفیت بالاتری برخوردار هستند. 
نکته دیگر آنکه، از آنجایی که برند ایسوس در مقایسه با لنوو از قدرت تبلیغاتی بیشتری برخوردار بوده و همچنین در مقایسه با لنوو امکانات بیشتری را برای کاربران خود در نظر می‌گیرد، فروشندگان علاقه بیشتری به منظور فروش محصولات این برند داشته و به همین دلیل آن را تا حدودی برتر جلوه می‌دهند. 
شرکت ایسوس واقع در کشور تایوان بوده و اکثر قطعات آن تحت نظر همین شرکت تولید می‌شود، اما این در صورتی است که کارخانه برند لنوو واقع در کشور چین است که تحت نظارت IMB کشور آمریکا فعالیت نموده و از این جهت می‌توان محصولات این شرکت را مورد تأیید استاندارد‌های آمریکایی دانست.

مقایسه لپ‌تاپ‌های Lenovo و asus از نظر خدمات پس از فروش

به منظور مقایسه لپ‌تاپ‌های لنوو و ایسوس ابتدا باید گفت که هر دو برند در ایران از خدمات پس از فروش مناسب و معتبری برخوردار هستند. اگرچه در این بین تفاوت‌هایی از جهت تعداد و یکپارچگی شرکت‌های خدمات پس از فروش برای این دو برند در مقایسه با یکدیگر وجود دارد که به آن‌ها اشاره خواهد شد.
برند ایسوس در مقایسه با برند لنوو از تعداد محدود‌تر و یکپارچه‌تری از شرکت‌ها، به منظور ارائه خدمات پس از فروش بهره می‌گیرد که این شرکت‌ها عبارت‌اند از آواژنگ، سازگار و حامی. تمامی شرکت‌های نام برده در طی چند سال اخیر کیفیت خوبی از خدمات را ارائه نموده و توانسته‌اند به خوبی رضایت مشتریان را به خود جلب نماید. 
اما در مقابل برند لنوو از تعداد نمایندگی بیشتری برخوردار بوده و گاهاً یک محصول از این برند تحت چند گارانتی مختلف و با قیمت‌های متفاوت به بازار عرضه می‌گردد. قیمت روز لپ تاپ لنوو و ایسوس می تواند هر روزه تغییر کند. IRG، حامی، لایف، امرتات، سازگار و آوات را می‌توان ازجمله مهم‌ترین نمایندگی‌های عرضه کننده خدمات پس از فروش برای برند لنوو دانست.
اما سؤال مهم دیگر این است که اگر لپ‌تاپ من دچار مشکل شد و نیاز به خرید و قطعه سخت افزاری داشت، قطعات سخت‌افزاری کدام برند با سهولت بیشتری در بازار یافت می‌شود؟ همان‌طور که قبل‌تر ذکر شد، فروشندگان تمایل بیشتری نسبت به فروش محصولات ایسوس دارند و از همین رو این امر منجر شده است تا قطعات سخت‌افزاری مربوط به این برند با سهولت بیشتری در مقایسه با قطعات برند لنوو در بازار یافت شود؛ هرچند این امر به معنی دشواری در دسترسی به قطعات لپ‌تاپ‌های برند لنوو نیست.  
نتیجه‌گیری
در این نوشته سعی شد تا لپ‌تاپ‌های دو برند لنوو و ایسوس از نقطه نظر‌های گوناگونی همچون طراحی، کیفیت ساخت، تنوع و خدمات پس از فروش مورد مقایسه قرار گیرند. به طور کلی می‌توان با وجود برخی تفاوت‌های جزئی جایگاه هر دو برند را نزدیک به یکدیگر دانست؛ لذا بهتر آن است که ابتدا ویژگی‌های مدنظر خودمان به منظور شناسایی یک لپ‌تاپ مناسب شناسایی نماییم و سپس مطابق با آن‌ها به بررسی گزینه‌های نزدیک در هر دو برند بپردازیم. در پایان آنچه که مسلم است آن است که مقایسه لپ‌تاپ‌های لنوو و ایسوس آن هم به طور کلی امری بسیار دشوار و در عین حال نادرست است، چراکه هر دو برند دارای تنوع محصول بسیار زیادی بوده و در نتیجه هر کدام از این محصولات در سطح خود ممکن است از محصولات مشابه در برند رقیب بهتر بوده و یا بالعکس از مشخصات ضعیف‌تری برخوردار باشند. از اینکه در این مقاله از سایت سورس کامپیوتر با همراه بودید، متشکریم.
دیدگاه ها